Co je na chatě nového?


17.1.2012 - Ateliér zvonaře a hrnčířky:

Víte už, že máte během pobytu na Sokolské chatě možnost navštívit Ateliér zvonaře a hrnčířky?

Těšit se můžete na kousky k prohlédnutí jako v Galerii, výrobky ke koupi jako v Obchůdku, dekorace dle ročních období.

Otevřeno mají na podzim a na jaře: v pátek od 14 do 18h a sobotu od 9 do 12h a od 14 do 18h, v zimě a v létě: denně kromě pondělí od 9 do 12h a od 14 do 18h, po předchozí dohodě jsou k dispozici samozřejmě i v jiné termíny...

Najdete ho v Deštném, na Staré cestě čp. 156. 


26.11.2011 - Lyžařský vlek: 

Přátelé, kamarádi! Máme pro Vás skvělou zprávu... Díky neuvěřitelnému nasazení Jardy Pavla budeme mít skutečně opět v provozu vlek u chaty. J. Pavel provedl kompletní opravu strojní části a hlavně zajistil úplně nové lano, bratři Kupkovi vyrobili novou přípojku elektřiny a nové ovládání.  Zbývá už jen zapletení lana a potom už jen čekat na sníh ;-) Jardo, ještě jednou děkujeme :-)


20.7.2011 - Dlažba u zadního vchodu: 

Pod přístřeškem u zadního vchodu je nově položená betonová dlažba:

  


19.7. 2011 - Nové botníky: 

Na verandu jsme vyrobili nové botníky - ať Vám dobře slouží ;-)

PS: děkujeme za spolupráci P.Vodovi ;-)

  


1.7.2011 - Restaurace a penzion Kozí chlívek: 

V Deštném je ode dneška otevřen stylový penzion s restaurací a s netradičním názvem "Kozí chlívek". Najdete jej u křižovatky na Rychnov n.K. Více info na stránkách restaurace ZDE.


22.5.2011 - Gril: 

J. Morávek nám na chatu věnoval přenosný gril na dřevěné uhlí - děkujeme.


5.5.2011 - Rekonstrukce komínů:

Na horách nám konečně roztál sníh a také naše letos největší akce  se blíží do finále. Všechny komíny jsou už vyfrézované, vyvložkované a dokončují se zednické práce.

                 

      


3.5.2011 - Rekonstrukce komínů

Situace na chatě se díky počasí trochu zkomplikovala ;-) Dnes to tam vypadalo, jako v polovině prosince. Ale práce pokračují uvnitř chaty - dva ze čtyř komínů už jsou vyfrézované a vyvložkované.

                

               

             

               


2.5. 2011 - Rekonstrukce komínů 

Dnes ráno začali zaměstnanci Jilemnické firmy KomínSOS s rekonstrukcí komínů na Sokolské chatě. Předběžný termín dokončení je ve středu 4. května. Držme si palce, ať vše dobře dopadně :-)


31.1.2011 - Bowling

Nově otevřený bowling se třemi dráhami v Deštném je součástí restaurace "Srub Karolína".

Provozní doba:

po-čt, ne: 14:00 - 22:00

pá-so: 14:00 - 01:00.

Rezervace na telefonu 725 701 804.

https://www.srub-karolina.cz/bowling.html 


25.1. 2011 - TJ Sokol Černilov na Facebooku.

Pokud jste uživateli této oblíbené "atrakce" na internetu, je ze pro Vás již delší dobu  připravená stránka "Sokol Černilov". Odkaz najdete zde:  


4.12. 2010 - Potraviny Veselý 

Od dnešního dne UKONČLA PROVOZ prodejna Potraviny Veselý a sousední Herna Bar. Pro nákup potravin je možné využít Koloniál u Donátů (vedle muzea), prodejnu Orlický konzum (u sjezdovek), nebo Reznerovo pekařství. Pokud se budete potřebovat "osvěžit" cestou z Deštného na Sokolku, máte možnost využít nové provozovny p. Veselého "Sport´s bar herna" naproti pizzerii Zlatý Golem...


2.10 2010 - Natřená střecha  

Na Sokolské chatě konečně natřená střecha. Protože nám počasí příliš nepřálo, byla provedena jenom jedna vrstva, druhý nátěr střechy bude proveden na jaře. Moc děkujeme p. Vachkovi a jeho přátelům za odvedenou práci... Fotografie můžete vidět ve článku "Podzimní brigáda 2010".

 


11.5.2010 - Okenice, dveře

Dnes jsme na chatě vyměnili okenice na oknech u pokojů 1 a 2. Došlo také na výměnu dveří u zadního vchodu, jejichž stav byl už havarijní. Konečně nám snad nebude do chaty sněžit :-))

Okenice i dveře v rekordním čase vyrobil a také namontoval truhlář p. Josef Chudý z Librantic. Tuto akci nám finančně podpořila i Obec Černilov.

Tímto děkujeme... 

  

(Více fotek si můžete prohlédnout po kliknutí na jeden z obrázků...)


28.10. 2009 - Rekonstrukce podlah 

Dnes byla dokončena oprava podlah v letním pokoji, v místnosti u ping-pongu a také v dolní chodbě. Na stará prkna byla položena vrstva OSB desek a na ně bylo nalepeno nové PVC. Díky těmto deskám se plocha podlahy zpevní a na rovné ploše snad bude mít PVC delší životnost. Více se o této akci dočtete ZDE.


3.10.2009 - Zateplení chaty

Během podzimní brigády se nám podařilo zateplit stropy nad horními pokoji a také jsme zateplili zbývající část dílny. Zároveň zde byla položena nová podlaha z OSB desek. Snad se nám tím podaří omezit tepelné ztráty a snížit náklady na vytápění chaty.


3.10.2009 - Nové lůžkoviny

 Na chatu jsme na žádost četné části rekreantů koupili nové polštáře z mikrovlákna, které jsou vhodné i pro alergiky. Také jsme všechny postele vybavili novými dekami, které slouží jako prostěradla. Tak ať se Vám dobře spí :-)

  


2.10. 2009 - Oprava odpadů 

Před brigádou byla provedena oprava odpadů z koupelny a kuchyně. Zamezili jsme tak dalšímu průsaku splaškové vody do sklepa pod společenskou místností. Zanedlouho bychom se tak měli zbavit i nepříjemného zápachu, který se odtud linul. Děkujeme pánům Vachkovi, Pitrusovi a Munzarovi za pomoc.


 17.8. 2009 - Vybavení chaty

 Po zralé úvaze jsme se rozhodli zakoupit do kuchyně nové dřevěné židle. Snad chvilku vydrží a nerozlámou se. Prosím, nenoste je na terasu!

 

 


3.7.2009 - Lanový park 

Od 15.6.2009 se otvírá Lanový park ,půjčovna a servis MTB, dále půjčovna terénních kolečkových bruslí a koloběžek, půjčovna čtyřkolek. info na WWW.LANOVYPARKDESTNE.CZ  Doporučujeme návštěvu všem milovníkům adrenalinu. Park je v lese na cestě ke kostelu sv.Matouše - určitě ho neminete, směrovky jsou všude v Deštném...


19.5. 2009 - Dřevomorka

Dnes proběhla na chatě dlouho očekávaná likvidace dřevomorky.Firma SP Uni z Chocně provedla ošetření zasažených ploch - mechanické ostranění viditelného porostu, hloubkovou tlakovou injektáž a povrchové ošetření přípravkem. Na chatě byla rovněž provedena řada měření a sond, abychom zjistili další případná ložiska. Potěšilo nás, že je Sokolka i vzhledem ke svému pokročilému věku v překvapivě dobré kondici. Je pouze nutné častěji větrat, abychom snížili vlhkost uvnitř chaty a také budeme muset provést jisté stavební úpravy ve sklepě pod společenskou místností a ve dřevníku. Musíme zajistit cirkulaci vzduchu a vykopat odpad, aby se ve sklípku nedržela voda, která tam prosakuje zdí.

       


16.5. 2009 - Vybavení chaty

Během jarní brigády jsme na chatu dostali další "sponzorské dary": Církvovi nám věnovali velice zachovalý stůl na pinec a I.Kunartová nám doplnila zásobu sklenic a půllitrů... Děkujeme!

 


11.5. 2009 - Vybavení chaty

Manželé Jarošovi nám věnovali na chatu další vybavení do kuchyně. Kromě toho jsme na chatu dostali také rádio - věž zn. Philips. Děkujeme! 


7.5. 2009  -  Dřevomorka 

Tak už máme potvrzené - houba, které se tak začalo dařit ve dřevníku je dřevomorka! Zahájili jsme jednání s firmouS.P.Uni z Chocně, která by nám s tímto nemalým problémem mohla poradit. Do boje se pustíme v úterý 19.5., kdy máme na chatě schůzku se zástupci firmy. Držte nám palce...


6.4.2009 - Chata je již dostupná i pro auta

Máme dobrou zprávu pro návštěvníky chaty. Po úžasné zimě nám v Deštném vypuklo jaro. Ačkoliv to ještě před týdnem nevypadalo, dnes už se pohodlně dostanete k chatě autem.  


15.3.2009 - Dřevo na topení

Bratři a sestry, ale i ostatní návštěvníci chaty!

V poslední době se začíná šířit panika, že je na chatě nedostatek dřeva...

Pokud by Vám snad opravdu připadal dřevník žalostně prázdný, pak vězte, že pod přístřeškem u kůlny za chatou je dřeva dosti do sytosti. Proto neváhejte a bez ostychu si tam nabídněte. 

Zároveň Vás prosím, abyste kůru a ostatní "bordel" (fuj, to je slovo!), který na dně dřevníku zbyl, klidně využívali jako palivo společně s uhlím.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________


1.1. 2009 - Zdražení pobytu

 Vážení členové TJ,
  vzhledem k tomu, že neustále stoupají ceny energií, jsme nuceni přistoupit k jistě nepopulárnímu, leč nezbytnému kroku:
Od 1. ledna 2009 jsme nuceni upravit ceny pobytu na Sokolské chatě takto:

Dospělý člen TJ Sokol Černilov: 70,- Kč/noc
Dítě člena TJ Sokol Černilov (do 18 let): 40,- Kč/noc


  Jen pro příklad:
V roce 2007 jsme za elektřinu zaplatili 34 500,-Kč, v roce 2008 je to bude 40 000,-Kč. V roce 2007 jsme za uhlí zaplatili 11 492,-Kč, v roce 2008 to bylo 15 522,-Kč (navíc jsme kupovali menší množství, než v loňském roce).
Další finanční náklady tvoří nezbytné revize (elektro, komíny, hasící přístroje, rozbory vody), které jsme ze zákona povinni zajišťovat...

  Pevně věříme, že pro tento krok najdeme pochopení (desetikoruna za noc navíc není tak strašná částka) a že nám i nadále zachováte přízeň :-)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________
 


11.12. 2008  -  Koupě pozemku

Od dnešního dne máme pozemek, který jsme koupili, zapsaný v katastru nemovitostí. Tím je celá "operace" kompletní a stali jsme se právoplatnými majiteli. 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________


4.11. 2008  -  Povinná zimní výbava !

 POZOR !!!  Na všech příjezdových cestách do Deštného byla osazena tato značka: 

 

Značka je umístěná ve směru od Dobrušky na křižovatce nad Plasnicemi, ve směru od Rychnova už ve Skuhrově.

Znamená to, že se na chatu nedostanete bez povinné zimní výbavy. Prosím, myslete na to.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________


3.11.2009  -  Koupě pozemku 

 Dnes odpoledne jsme v Rychnově nad Kněžnou podepsali kupní smlouvu mezi Pozemkovýn fondem ČR a naší TJ.

Dosud nám patřil pozemek 1044/1 a St.164. Tímto se stáváme vlastníky louky, která je na přiložené fotce označená modrým číslem jako pozemek č.1044/2:

  

Pozemková mapa (foto).pdf

_________________________________________________________________________________________________________________________________________


6.10.2008  -  Pokoj číslo 2 je opět v provozu

  

 Po havárii, která vyšla na světlo světa při brigádě je "dvojka" opět v provozu!

          

_________________________________________________________________________________________________________________________________________


25.9. 2008  -  Návrh přístavby sociálek 

 Máme návrh přístavby nových sociálek. Autorem je Ing.arch. David Baďura z Hradce Králové. Zatím zde umisťujeme pouze skicu budoucího vzhledu chaty, můžete posoudit, zda se bude líbit. Podrobnosti a vnitřní uspořádání si můžete prohlédnout na verandě na chatě.

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 


30.8.2008  - Natřený štít

 Pan Jiří Špaček provedl nátěr další části chaty. Jedná se o celou stranu směrem k Panoramě, jejíž "makeup" byl již delší dobu v žalostném stavu. V natírání chaty bychom rádi v rámci našich možností pokračovali. Panu Špačkovi děkujeme!

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________


13.7. 2008 - Vchodové dveře

Ode dneška jsou na chatě nové vchodové dveře. Vyrobil a namontoval je truhlář p. Martin Souček z Truhlářství Souček-Svoboda, Černilov. Jsou kompletně zateplené a vybavené bezpečnostním zámkem.

                             

Chovejte se k nim s citem, ať nám dlouho vydrží :-))

_________________________________________________________________________________________________________________________________________